Moda na rękodzieło

22/02/2021

Wydrukuj tę stronę

Moda na rÄkodzieÅo

W czasie pandemii coraz więcej osób, w coraz to młodszym wieku, odwiedza  pasmanterie, sklepy z tkaninami, z akcesoriami do biżuterii czy papiernicze w poszukiwaniu różnych materiałów do swoich projektów. Powstaną z nich nie tylko oryginalne i niepowtarzalne produkty własnoręcznie wykonane. Satysfakcja będzie zwieńczeniem każdej wykonanej robótki. Niektórzy zaczną swoje dzieła sprzedawać. Ale chyba największą zaletą nauczenia się jakiejś techniki rękodzielniczej jest fakt, że taka czynność zawsze przyniesie relaks i odprężenie po ciężkim dniu (chociaż znam osobę, która na drutach robi zawsze rano, powtarzając: „Tak odstresowuję się rano przed pracą”;)).

Zwykle podchodziłam do rekodzieła z umiarkowaną chęcią. Teraz polubiłam ręczne robótki totalnie. W ubiegłym roku  zakończyłam moja przygodę z prostą biżuterię i sięgnęłam po krosno, na którym tkam misterne bransoletki. To już nie połączenie bigla z koralikiem, lecz nawleczenie na igłę i przeszycie nią prawie 2500 drobniutkich koralików, a wszystko po to, by powstał niesamowity wzór np. kota „wiolinowego” czy wilka…

Gdy zmęczyły mi się trochę oczy od dziubania koralików, przestawiłam się na kartki okolicznościowe.  Na pierwszy ogień poszły kartki dla Pary Młodej. Potem stworzyłam całą „armię” bożonarodzeniowych a w tym roku na razie tylko walentynkowe i parę urodzinowych. Mój następny projekt to Księga Gości Weselnych – będzie wykonana na ekologicznym papierze z dużą ilością suszonych kwiatuszków,  jutowych sznureczków, drewnianych serduszek i motylków oraz bawełnianych koronek w kolorze écru.  Praca iście rustykalna :)

Bransoletki, kartki, albumy, zakładki do książek ale także  prace szydełkowe i od niedawna na drutach, też nie są mi obce. Zwłaszcza torebki ze sznurka  dziergane na szydełku stały się moim ulubionym zajęciem wieczornym. Polecam nawet dla początkujących, bo to nic trudnego! A przyjemności jest przy tym co niemiara! Choć pamiętam doskonale, jak uciekałam od szydełka twierdząc, że to całkowicie nie dla mnie, że to takie rutynowe i monotonne. Otóż właśnie nie – ale ten tylko się dowie, kto się za to weźmie!

Tak więc do robótki! :) Znajdź szybko dziedzinę rękodzieła, która Cię najbardziej interesuje i czym prędzej zaopatrz się w potrzebne produkty! Powodzenia!

ann